صفحه اولتماس با مانقشه سایت

سخنرانی های دکتر انوشه ( روابط دختران و پسران )
آیا شما نیز دکتر انوشه را می شناسید؟ آیا تکه هایی از کلیپ های صوتی و یا تصویری ایشان را در گوشی ها دیده اید؟ این کلیپ ها که حداکثر در قطعه های ۵ دقیقه ای منتشر شده بود مورد استقبال زیادی قرار گرفت و به سرعت آقای انوشه را معروف ساخت!   

این سخنرانی به شما کمک میکند طرف مقابل را به خوبی شناخته و ارتباط بهتری ایجاد کنید 

این مجموعه شامل ۵۰۰ دقیقه نکات ریز یک زندگی هست زندگی که اگر شما با بی تجربگی آغاز کنید با مشکلات زیادی بخورد خواهید کرد
http://zibashop.netforoosh.com/product/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B4%D9%87-%28%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%BE%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%29-21.html

کرم خونی یا blood worm ء


توجه : مطالب زیر از سایت های مختلف گرد آوری شده است و صرفا جهت جستجو گر اتوماتیک سایت نمایش داده میشود در صورتی که مطلب غیر اخلاقی یا خلاف قوانین کشور مشاهده نمودید لطفا از طریق این صفحه به ما اطلاع دهید
توجه : مالک این سایت و خود این سایت هیچگونه ارتباطی با مطالب جستجو شده از سایت های مختلف ندارد و هیچگونه مسئولیتی را نمیپذیرد تمام مطالب این سایت به صورت خودکار و با استفاده از ربات های جستجوگر مانند گوگل در این سایت درج میشوند
توجه : این سایت در ساماندهی سایت های اینترنتی ثبت شده است و آدرس و مشخصات حاصب آن در آن موجود است
توجه: این سایت یک سایت جستجوگر مطالب است و مطالب به صورت خودکار از وبسایت های فارسی بازنشر میشوند.
توجه: این سایت به صورت اتوماتیک کلمات رکیک و غیر اخلاقی و محصولات غیر مجاز را فیلتر میکند ولی اگر برنامه نتواند آنها را فیلتر کند آنهارا نمایش نمیدهد از این رو از شما پوزش میطلبیم

زیست شناسی و تولیدکرم خونی/ترجمه و گردآوری: نغمه نظری
زمستان 87
مقدمه:
پشه ریزها یا پشه های غیر گزنده یکی ازمهمترین گروه های منحصر به فرد در اکولوژی اکوسیستم های آبی را تشکیل می دهند. لارو پشه ریزها از فراوانترین لاروها در مناطق کم عمق دریاچه ها، استخرها و جویبارهایی هستند که پوشش متراکمی از گیاهان آبزی دارند در چنین مناطقی آنها شدیدا بوسیله حشرات بزرگتر وماهیان صید می گردند به طوری که بیشتر شیرونومیده های بالغ واقعا ممکن است متعلق به مناطق عمیق‌تر باشند.
شیرونومیده های نابالغ آبزی بوسیله بسیاری از پرندگان آبزی و ساحلی و ماهی ها مخصوصا آنهایی که کف زی خوارهستند موردتغذیه قرار می گیرند و با توجه به اهمیت لارو ، شفیره و حتی بالغین در تغذیه ماهی ها می توان آنها را در رژیم غذایی ماهیان استفاده نمود.
طبقه بندی :
Annelida : شاخه
Insecta: رده
Diptera : راسته
Chironomidae: خانواده
Chironomus: جنس
مرفولوژی:
-آنتن های حساسی در سر دارند که در نرها این آنتن ها بزرگتر از ماده است.
-بدن بند بند است و 11 بند تشکیل شده، 3 بند در سینه و 8بند در شکم.
- پاهای دراز و طویل دارند.
- در ناحیه مخرج یک زواید پا مانند وجود دارد که مخرج داخل این زوائد است.
- همیشه نرها بزرگتر از ماده ها هستند.
- حرکت این کرم ها به صورت s مانند است و هنگام جابه جایی شکل s به خود گرفته و پرتاب می شوند.
- رنگ قرمز پررنگ دارند.
- طول کرم در اندازه های مختلفی است از mm 1-2 وجود دارند تا mm 20-25.
بیولوژی: شیر و نو میده ها در واقع کرم نیستند در یک دوره از زندگی که به صورت جنین و لارو در آب هستند به صورت کرم و درهنگام بلوغ به صورت حشره می باشند که در خشکی به سر می برند که به آنها Dipter یا دو بال می گویند. این حشره بسیار جالب است و شاید جزء مهمترین حشرات از نظر بال زدن است، در هر دقیقه 2000دفعه بال می زند. عمر مفید این حشره بیش از 4-5 روز نیست. . نام دیگران Blood worm یا همان کرم خونی است که این نام به خاطر رنگ آن است که به علت وجود هموگلوبین موجود در خونشان می باشد که ادامه فعالیت تغذیه ای شیرنومیدها را تحت شرایط نسبتا بی هوای میسر می سازد هموگلوبین می تواند در انتقال اکسیژن در مواقعی که غلظت اکسیژن خیلی پایین است نقش مهمی را ایفا کند و تبادلات تنفسی به این ترتیب ادامه پیدا می کند .
شیرونومیدها جزء موجودات پلی ساپروب محسوب می شوند یعنی موجودی است که در محیط های دارای مواد آلی زیاد زندگی و رشد می کند، اما در رابطه با طرز زندگی آنها می توان گفت: گونه هایی که در آب های گرم به سر می برند ممکن است در طول سال چندین نسل تولید کنند، در حالیکه اعضای همین گونه ها که در کف دریاچه های دارای آب سرد زیست می کنند ممکن است برای خروج از تخم به یک سال وقت نیاز داشته باشند.
تکثیر و پرورش:
در این قسمت ابتدا در رابطه با چرخه زندگی این موجودات توضیحاتی ارائه می شود:
چرخه زندگی کرم های خونی 4مرحله دارد:
1- تخم
2- نوزاد
3- شفیره یا بادامچه یا pupa
4-حشره بالغ
حشرات بالغ 4 تا 5 روز بیشتر عمر ندارند و تخم ریزی را که انجام می دهند به صورت توده تخم است، در داخل یک توده تخم 50-700 عدد تخم وجود دارد و گاهی بعضی از این کیسه های تخمی تا 1500 عدد هم تخم دارد. چرخه رشد و نمو جنینی را در آب طی می کنند یعنی عملا تخم ریزی در آب است. نوزاد تا به مرحله شفیره برسد حدودا 4 بار پوست می اندازد، عمر شفیره حدود 2 روز است که به درجه حرارت آب بستگی دارد بعد از 2 روز یا زودتر یا دیرتر به سطح آب آمده باز می شود و حشره از آن خارج می شود و پرواز می کند، حشرات بالغ طولشان معمولا 5mm است و گاهی تا 10mm هم می رسد. پرورش آن نسبتا آسان است از سینی های به عمق 3cm استفاده می شود. از مواد آلی استخرها، بستر رودخانه ها، دریاچه ها و ... استفاده می کنند. گل و لای بستر را گرفته و اول صاف کرده و آشغال های آن را الک می کنند و تا حد امکان آب اضافی را میگیرند ، بعد در داخل فر می گذارند. در دمای 55-60 به مدت 2 ساعت تا مواد پاتوژن از بین برود و از آن یک ترکیب خامه مانند بوجود می آید. سینی ها بر روی هم بافاصله 1-2cm قرار می گیرند. سینی ها ئر هر سایزی میتواند باشد معمولا 0.2-0.3m3 وسعت دارد.
از گل درست شده در حدود 1-1.5 cm در هر یک از سینی ها ریخته سپس کیسه های تخمی را به این محیط معرفی می کنیم. اندازه کیسه های تخمی میکروسکوپی است ولی چون ژلاتینی است و جذب آب می کنند بزرگتر دیده می شود در داخل این سینی ها سعی می شود در داخل هر سینی 100-150 عدد کیسه تخمی ریخته شود. دمای مناسب 18-20c و مقدار اکسیژن لازم 7-8ppt با ph=7 می باشد. حدود 12-14 روز بعد از ریختن کیسه های تخمی امکان برداشت وجود دارد و باید موقعی برداشت کرد که به صورت شفیره یا بادامچه در نیامده باشد برای تغذیه از مخمر استفاده می‌کنیم به این صورت که مخمر به صورت خشک در سطح لجن می ریزیم و به ازای هر1000 عدد تخم 3gr غذای روزانه کافی است.
تغذیه:
1- از چه موجوداتی تغذیه می کنند؟
- بعضی گیاهخوارند به طور مثال ذرات جلبکها را فیلتر می کنند.
- بعضی پوده خوارند که از بقایای مواد پوسیده تغذیه می کنند.
- بعضی شکارچی (گوشتخوار) که از سایر لاروها تغذیه می کنند.
2- مورد تغذیه چه موجوداتی واقع می شوند؟
- بسیاری از بی مهرگان آبزی
- پرندگان
- ماهی ها
که در ماهی ها بسیاری از ماهی های آکواریومی به خصوص سیچلیده ها به خوردن اینها خیلی اهمیت می دهند.
بعضی ماهی های بزرگ پرورشی مثل کپور هم از کرم خونی تغذیه می کنند، استخرهای پرورش کپور چینی راوقتی تخلیه می کنند در بستر استخر گودال هایی وجود دارد که نتیجه تغذیه کپور است که مقداری از گل و لای بستر را گرفته و کرم خونی را خورده و گل و لای را بیرون می دهند.
- قزل آلا و ماهیان خاویاری خیلی تمایل و علاقه به خوردن آنها دارند و باعث رشد زیاد این ماهی ها می شود.
ارزش غذایی : ارزش غذایی بسیار بالایی دارند.
در هر 100gr از این کرم ها 29.68mg کلسیم، 0.171mg فسفر و 7.063 mg آهن وجود دارد.
زیستگاه:
شیرو نومیدها در اکثر انواع مخازن آب شناسایی شده اند که استخرهای صخره ای درون جزر و مدی و آب سنگ های مرجانی را شامل می شود.
- در نهرها ، رودخانه ها، دریاچه ها و آبگیرها.
- لاروها در صخره، سنگ ریزه، رسوبات نرم تر، شن و ماسه و گل و لای شناسایی و دیده شده اند.
روش جداسازی:
- برای جمع آوری لاروها: 1- به منظور جداسازی لجن حاوی لارو را با توری فلزی با چشمه 0.7-0.8mm فیلتر می نمایند، بدین ترتیب لجن از فیلتر عبور کرده و لاروها روی توری باقی می مانند.
2-برای جمع آوری آنها می توان از نور هم استفاده کرد زیرا نوزاد نسبت به نور گرایش مثبت دارد در حالیکه بالغ ها نسبت به نور گرایش منفی دارند.
- برای جمع آوری بالغین: شفیره کمی قبل از این که حشره کامل بشود به سطح آب می آیند به این ترتیب با قرار دادن توری های مخروطی شناور در سطح آب بالغینی را به همراه پوسته های شفیره ایشان ظاهر می گردند را می توان صید نمود.
جمع بندی :
- بهترین راه برای افزایش جمعیت شیر و نومید در مخازن آبی ایجاد شرایط مطلوب برای جذب و تجمع پشه بالغ است که در کارگاه های پرورش ماهی از طریق کاشت درخت در اطراف استخرها برای نشستن پشه ها و قرار دادن گیاهان خشک بر روی آب برای جذب پشه می باشد.بیشترین نوعی از کرم خونی که کاربرد دارد و ارزش غذایی بالایی دارد chironomus tentans است.
- بهترین شرایط برای پرورش :
حرارت 18-20c البته دمای 0-35c را هم تحمل می کنند.
مقدار اکسیژن 7-8ppt و ph=7
- در مرحله لاروی غذایی مناسبی برای ماهیان می باشند.
- علت علاقه زیاد ماهیان به خوردن آنها این است که ترشحات سطح بدنشان بوی مطلوب و مواد جذب دارند و ماهی جذب شده و آن ها را می خورد.
- از حشره بالغ یا کامل که گران است می توان به عنوان مکمل استفاده کرد که در ماهیان قزل آلا با خوردن آن خوش آب و رنگ می شوند که به علت وجود رنگدانه های موجود در حشره است.
منابع:
- زحمتکش، کومله، عسکر. 1378. تکثیر و پرورش غذای زنده (نشریه آموزشی) ، مرکز آموزش عالی علمی کاربردی علوم و صنایع شیلاتی میرزا کوچک خان گیلان.
- زحمتکش کومله، عسکر. 1376. راهنمای شناسایی گونه های شیرونومیده (ترجمه).
- عمادی، حسین.1386. جزوه درسی تکثیر و پرورش غذای زنده .
www.csushico.edu/
www.joensuu.fi/
www.Mapress.com/
منبع: سایت شیلات
http://www.shilat.com/persian/page-v...rticles&id=896
ویرایش توسط ahmadkhabir : 25th December 2009 در ساعت 02:38 PM
دلیل: ذکر منبع
عکس های آکواریوم من
زیست شناسی و تولیدکرم خونی/ترجمه و گردآوری: نغمه نظریزمستان 87مقدمه:پشه ریزها یا پشه های غیر گزنده یکی ازمهمترین گروه های منحصر به فرد در اکولوژی اکوسیستم های آبی را تشکیل می دهند. لارو پشه ریزها از فراوانترین لاروها در مناطق کم عمق دریاچه ها، استخرها و جویبارهایی هستند که پو ... [ادامه مطلب]
هویج ، گیاهی است دوساله که ریشه آن عمودی بوده و قسمت وسط ریشه گوشتی وخشبی و به رنگ زرد میشود که هویج مصرفی را تشکیل میدهد. به هر میزان که این قسمت ظریف تر و ضخامت آن کمتر باشد ، هویج مرغوب تر خواهد بود . برگ های این گیاه دندانه دندانه و ساقه گل آن درسال دوم ظاهر میشود . برای مصرف ، محصول هویج ، در س ... [ادامه مطلب]
پیاز گیاهیست دو ساله یا سه ساله که به وسیله بذر زیاد می شود .محل اصلی و اولیه آن مشخص نیست و آنچه مسلم است در زمانهای قدیم در قاره آسیا کشت میشده . این گیاه یکی از مهمترین سبزیهایی است که قسمت متورم و گوشتی انتهائی آن مورد استفاده قرار می گیرد و همین قسمت گوشتی و مطبق را پیاز می نامند . بذر این گیاه ... [ادامه مطلب]
کاهو گیاهیست یک ساله ، این گیاه از حوالی اروپای ساحلی یا آسیای مرکزی به نقاط دیگر جهان منتقل شده است .گروهی از محققین معتقدند که مبداء اصلی آن هندوستان می باشد . کاهو ، دارای ویتامین : آ،ب،ث و مواد دیگری مانند : ید ، آهن ، فسفر، منیزیم ، روی ، منگنز و مس می باشد .کاهو دارای برگ های کشیده و قاشقی شکل ... [ادامه مطلب]
سلام دوستان شما از پرورش کرم خاکی چیزی می دانید ؟ مدتی هست شنیده ام که با پرورش انواعی از کرم های خاکی بر روی زباله ها آنها را بازیافت می کنند و کودی بیولوژیک تولید می کنند به علاوه گفته م ... [ادامه مطلب]
کشت قارچ صدفیاز آنجایی که پرورش قارچها معمولاً در محیطی بسته انجام می شود لذا قارچها ی صدفی رامی توان در هر منطقه جغرافیائی و با هر نوع آب و هوایی تولید کرد. قارچها میتوانند اختلاف درجه حرارت 16 تا 30 درجه سانتیگراد را تحمل کنند .میزان تولید در مکانی به مساحت 80 متر مربعدر یک مکان سرپوشیده دارای سقف ... [ادامه مطلب]
مطالب کلی در مورد پرورش اگر چه در مورد تکثِیر و پرورش هر جنس ِیا برخِی از گونه ها به طور جداگانه در قسمت های دیگه بحث شده ، با وجود اِین لازم است کلِیاتِی در زمینه تولِید مثل و پرورش ماهی های زنده زا آورده شود تا علاقه مندان بتوانند با موفقِیت به تکثِیر و پرورش ماهی های خود اق ... [ادامه مطلب]
پرورش ماهی در اسطوره های ایرانی:در اسطوره‌های ایرانی جمشید را نخستین انسانی پنداشته‌اند که به پرورش ماهی پرداخت، جمشید پادشاه پیشدادی بود. ایرانیان محل پرورش ماهی را ماهی‌خانه می‌نامیدند. بپرداخت آب میانگاه خاک بپرورد ماهی در آن آب پاک ز جمشید ماند چنین یادگاراگرچه برآمد بسی روزگار هنرور شده خا ... [ادامه مطلب]
ماهی سفیدØ مقدمه :ماهی سفید مهمترین ماهی استخوانی دریای خزر بوده و با توجه به ارزش غذایی بالا، کیفیت عالی گوشت و لذیذ بودن مورد توجه صیادان، ساحل نشینان و مردم کشور ما و حتی سایر کشورهای حاشیه دریای خزر می باشد . طول عمر این ماهی در دریای خزر 10-9 سال بوده و صید سالیانه این ماهی معمولاً از 10 مهرما ... [ادامه مطلب]
مرکز تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری شهید مرجانی :این مرکز در 45 کیلومتری شمال شرقی گرگان و در 23 کیلومتری امتداد جاده آق قلا- گنبد مابین روستای اوچ تپه و چین سبیلی واقع گردیده است. مرکز تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری شهید مرجانی به همراه مرکز خاویاری گرگان با تولید سالانه حدود 11 میلیون قطعه از گونه های ... [ادامه مطلب]
© 2014 p30planet.ir